Vítězi LAHOCupu 2018 jsou Rauchfuss a Cesnaková

Rekordní účast a zkušební ročník závodu elektrokol. To byly nové atributy dvanáctého ročníku závodu horských kol v okolí Vranovské přehrady LAHOFER Author Cup, který se jel v sobotu 25. srpna jako součást Author Maraton Tour. Na start se ve všech kategoriích postavilo celkem 565 závodníků včetně čtyř cyklistů na elektrokolech, kteří tak trať „pokřtili“ i na strojích poháněných dohromady lidskou a elektrickou silou.

Hlavní pozornost byla ale již tradičně upřena především na delší, letos třiapadesát kilometrů dlouhou trať. S tou si mezi muži nejlépe poradil Marek Rauchfuss z klubu Kellys Bikeranch Team, který ji prolétl v čase 1:46:40. Zopakoval tak svůj předloňský triumf.  Ženám na delší trati, která se oproti loňsku prodloužila o zhruba dva kilometry, dominovala Milena Cesnaková z Maloja-Rocky Mountain teamu v čase 2:03:10.

Kratší, třicetikilometrovou trať po loňské pauze opět opanoval Libor Šaroun z týmu Premium hotel Znojmo (čas 1:08:50), který druhému v cíli Markovi Jelínkovi ze stejného klubu nadělil téměř minutu.  Z žen byla nejrychlejší Andrea Martincová (Decathlon Btwin Czech team) v čase 1:20:54.

V soutěži týmů vystoupali na nejvyšší stupínek závodníci Cyklosportu Chropyně.

I letošní ročník navíc ve vloženém závodu určil letošního Mistra Znojemska MTB, kterým se stal Vojtěch Toman. Titul Mistryně Znojemska MTB vybojovala Veronika Částková. Oba dva tak obhájili své tituly z loňského roku.

„Novinkou dvanáctého ročníku LAHOFER Author Cupu se stal nultý, zkušební ročník závodu elektrokol. První čtyři mohykáni této kategorie na našem závodu poměřili svou zručnost a sílu svých elektromotorů na delší padesátikilometrové trase. Nejrychleji byl v cíli Siegfried Klingeis z Rakouska v čase 1:55:52. Bylo tak vidět, že ani skutečně výkonná elektrokola nestačila na ty nejlepší cyklisty. V této kategorii šlo ale především o zábavu, výsledky elektrokol se do celkových výsledků nezapočítávaly,“ podotkl ředitel závodu Daniel Smola z pořádajícího Vinařství LAHOFER.

Závod se letos jel za příjemné teploty kolem dvaceti stupňů, která jezdcům po dlouhotrvajícím parném létu přišla vhod. Možná i to se pozitivně podepsalo na letošní jediném lehčím zranění.

„Celý organizační tým Vinařství LAHOFER spolu s Cyklo Mikulášek, který pod vedením Martina Vojtěcha letošní trať připravil, se již těší na ročník příští, který se opět pojede poslední srpnovou sobotu. Ta v příštím roce vychází na 31. srpna,“ dodal Smola.

Kompletní výsledky letošního ročníku včetně všech kategorií najdete ZDE.

Registrace ukončena, poslední pokyny před závodem

Dnes byla ukončena on-line registrace na závod LAHOFER Author Cup, registrace a vyzvednutí čísel (stravenek, dárkové tašky) je možné přímo na místě již v pátek mezi 17:00 – 19:00 hodinou v registračním stanu v prostoru startu a cíle závodu na vranovské pláži, v sobotu pak od 7:00 do 10:00 hodin.

Letos vyhlašujeme (kromě ostatních standardních kategorií) 2. ročník Mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo) a nultý zkušební ročník závodu elektrokol. Vložené závody vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a prodejna Cyklo Kučera Znojmo!

Před sobotním startem dvanáctého ročníku závodu horských kol LAHOFER Author Cup z pláže Vranovské přehrady zveřejňujeme několik málo posledních organizačních informací:
- v sobotu v době konání závodu se na pláži nebude vybírat vstupné ani parkovné. Řidiči se při parkování musí řídit pokyny obsluhy kempu
- hráz Vranovské přehrady je stále uzavřena, na pláž je tedy potřeba přijet z druhé strany přes Lesnou, Šumnou a Zálesí (tedy NE z Vranova nad Dyjí). GPS souřadnice prostoru startu a cíle a parkoviště jsou: 48°54’52.1"N 15°48’45.0"E /totéž jinak: 48.914468, 15.812487/. Do navigace můžete zadat i kemp Vranovská pláž nebo ATC Vranovská pláž.
- DOPORUČENÍ ZDRAVOTNICKÉ ZÁCHRANNÉ SLUŽBY: stáhněte si mobilní aplikaci "ZÁCHRANKA" z www.zachrankaapp.cz. V případě zdravotních potíží ušetříte čas a starosti sobě i záchranářům. Jednoduchým zmáčknutím tlačítka přivoláte pomoc včetně odeslání vašich GPS souřadnic.
- start závodu na dlouhou trať (51km) je v 10:30 hodin, závod na krátkou trať startuje v 10:35. Po startu krátké trati vyrazí na dlouhou trať elektrokola. Poté startují dětské závody. Vyhlášení všech kategorií (včetně dětských) proběhne po ukončení závodu mezi 15:00 a 16:00 hod.
- občerstvovací stanice na trati budou nachystány na cca 20 kilometru před vjezdem do obce Zblovice (voda + iontový nápoj) a pak zhruba 10 km před cílem na křižovatce za výjezdem od chvalatické zátoky (voda, iontový nápoj, banány, hrozinky, sůl).
- kromě vstupu a parkování aut zdarma v den konání závodu bude po závodě zdarma k dispozici i VAPka na umytí kol. Sprchy v areálu kempu jsou za mírný poplatek
- každý závodník musí být pojištěn, povinná je ochranná přilba, jede se na vlastní nebezpečí!
- LAHOCup se jede za plného provozu na silnicích, po lesních a polních cestách a to za asistence Policie ČR, ZZS Jihomoravského kraje a 50 pořadatelů na trati
- předpověď slibuje (snad) poněkud chladnější počasí a možná i lehké přeháňky, ani tak ale nepodceňujte pitný režim!

VĚŘÍME, ŽE SI CELÝ ZÁVOD UŽIJETE A VŠICHNI SE VE ZDRAVÍ SEJDEME NA VRANOVSKÉ PLÁŽI!

Projížďky trasy LAHOCupu 2018 pro veřejnost

Už tuto neděli, 17. června, pořádáme první projížďku dlouhé trati LAHOFER Author Cupu 2018 pro veřejnost. Pod vedením autora trasy Martina Vojtěcha z Cyklo Mikulášek startujeme v devět hodin ráno od recepce Kempu Pláž Vranovská přehrada.

S sebou doporučujeme dle počasí vhodné oblečení, kolo, cyklistickou helmu a dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule. Prosíme případné zájemce, aby zvážili přítomnost dětí. S ohledem na ostatní nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem.

Další veřejné projížďky padesátikilometrové trati plánujeme na 15. července a 5. srpna. Místo a čas zahájení vyjížďky jsou vždy stejné.

Ještě do tohoto pátku, tedy 15. června, mohou zájemci využít zvýhodněné startovné ve výši 300,- Kč. On-line registrace běží na tomto webu www.lahocup.cz v sekci "Informace závodníkům - On-line přihláška".

Kromě nižší částky za jednotlivé startovné nabízíme i lepší cenu pro kompletní týmy. Pokud se přes on-line formulář přihlásí pětičlenný tým, zaplatí všichni jeho členové dohromady jen 1.200,- Kč a ušetří tak dalších tři sta korun.

Těšíme se v srpnu na staru dvanáctého ročníku LAHOFER Author Cupu!

LAHOFER Author Cup 2018 spustil přihlašování

Zvýhodněné startovné ve výši 300,- Kč mohou na letošní ročník LAHOFER Author Cupu využít bikeři, kteří se na závod horských kol zaregistrují a startovné zaplatí do 15. června. On-line registrace byla na webu www.lahocup.cz, v sekci "Informace závodníkům - On-line přihláška" právě spuštěna.

Kromě nižší částky za jednotlivé startovné nabízejí pořadatelé i lepší cenu pro kompletní týmy. Pokud se přes on-line formulář přihlásí pětičlenný tým, zaplatí všichni jeho členové dohromady jen 1.200,- Kč a ušetří tak dalších tři sta korun.

Letošní dvanáctý ročník LAHOFER Author Cupu, který je i letos součástí seriálu Author Maraton Tour, se pojede v sobotu 25. srpna po stejné trase jako minulý rok a to kvůli pokračující opravě hráze Vranovské přehrady. Trasa tak povede pouze po severní straně přehrady s nejvzdálenějším bodem ve vesničce Dešov. Start a cíl je i letos v kempu na pláži Vranovské přehrady.

12. ročník LAHOFER Author Cupu se pojede 25. srpna

Krásné lesy, malebné hrady, romantické zříceniny a starobylé zámky, třpytivá hladina Vranovské přehrady, brod přes Dešovský potok, více než kilometr celkového stoupání a padesát kilometrů v sedle horského kola. Dvanáctý ročník cyklistického maratonu kolem Vranovské přehrady, který je tradičně součástí Author Maraton Tour, startuje 25. srpna 2018 v 10:30 hod. Po loňské změně ještě minimálně i letos s trasou, kterou si vyžádala rozsáhlá rekonstrukce hráze Vranovské přehrady. Celá trať povede pouze po severní straně přehrady, vynecháme tak její jižní část a právě přejezd přes hráz přehrady a most pro pěší. 

 

Kromě hlavního, padesát kilometrů dlouhého závodu bude i letos připravena kratší pětadvacetikilometrová trasa. Závodníci na ni vyrazí pět minut po startovním výstřelu hlavního závodu.

Krátký okruh bude přímo na pláži připraven i pro nejmladší milovníky cyklistiky v několika věkových kategoriích a to už od věku jednoho roku.

 

Trať vede jednou z nejmalebnějších lokalit celé jižní Moravy – v okolí takzvaného Moravského Jadranu. Padesát kilometrů dlouhá a středně náročná trasa povede z pláže Vranovské přehrady přes Zálesí, Chvalatice, Dešov, kolem hradu Bítov, přes Zblovice, blízko Chvalatické zátoky a zase zpátky do Kempu Pláž na Vranovské přehradě.

 

V prostoru startu a cíle nachystáme i letos široký servis pro závodníky před i po samotném závodu. Zopakujeme atraktivní exhibici bike trialu v prostoru startu a cíle po ukončení závodu a vyhlášení výsledků.

 
Těšíme se na vás poslední srpnovou sobotu u Vranovské přehrady!

LAHOCup 2017 vyhrál Jan Fojtík a Petra Fortelná

Vranov nad Dyjí – Jedenáctý ročník závodu horských kol LAHOFER Author Cup 2017 ovládli bratři Fojtíkové. Absolutním vítězem na dlouhé trati se stal mladší z bratrů Jan Fojtík, který padesátikilometrovou trať prolétl v čase 1:32,57. Jeho bratr Ondřej za ním zaostal o pět minut. Oba startovali za tým FORCE KCK Zlín. Z třetího místa se v cíli mohl radovat Vojtěch Toman, který jel v barvách klubu PREMIUM HOTEL Znojmo. Nejrychlejší ženou na trati byla v čase 2:05,15 Petra Fortelná z týmu Authentic Bike.
Na kratší, šestadvacetikilometrové trati vyhrál Jan Beránek z týmu VERGILIO-ROTORAMA, ženskou kategorii pak ovládla Michaela Navrkalová z Ethicsportu.

Největší změnou jedenáctého ročníku byla nová trasa, kterou si vynutila oprava hráze Vranovské přehrady. Cyklisté tak absolvovali trasu pouze po severním okraji Vranovské přehrady s nejvzdálenějším bodem u obce Dešov v kraji Vysočina. Kopcovitá trať s převýšením tisíc metrů vedla v devadesáti procentech délky v terénu po lesních a polních cestách s několika technickými singel tracky, zbylou desetinu tvořil asfaltový povrch. Náročnost trati se podepsala i na úrazech, Rychlá záchranná pomoc Jihomoravského kraje, která u celého závodu asistovala, musela ošetřit tři lehčí poranění. K obtížnosti závodu přispělo i úmorné vedro, které se ve stínu šplhalo k pětatřiceti stupňům.

„Za pořadatele musím říct, že se jedenáctý ročník závodu až na tři lehčí poranění vydařil. Na trati asistovalo téměř čtyřicet pořadatelů, jelo se za asistence Policie České republiky, což vše přispělo k tomu, že se závod obešel bez jakýchkoliv kolizí. Tři zranění můžeme připsat na vrub toho, že se přeci jen jedná o středně náročný závod v terénu, kdy se pády a následná zranění prostě nedají vyloučit. Z reakcí závodníků naopak máme zpětnou vazbu, že se jim nová trať líbila možná i více, než ta loňská,“ pochvaloval si ředitel závodu Daniel Smola z Vinařství LAHOFER, které je hlavním spolupořadatelem závodu.

Letošního ročníku se ve všech kategoriích, včetně dětských, zúčastnilo 540 závodníků. „Ukázalo se, že nová trať byla atraktivní jak pro závodníky na dlouhé trati, tak i na té kratší. Z našeho pohledu pak byla trať bezpečnější díky domu, že se tolik nekřižovaly a nevyužívaly běžné silnice. Zvažujeme tedy, jestli stejnou trat nezachováme i na další roky. Minimálně ale ještě v příštím roce se kvůli uzavřené hrázi tato trať bude zřejmě muset jet,“ doplnil spolutvůrce trati Martin Vojtěch ze spolupořádajícího Cyklo Mikulášek.

Závod na dlouhé trati se i letos jel s vloženou soutěží o titul neoficiálního Mistra Znojemska MTB, která je určena pro startující s místem bydliště na Znojemsku. Ten se letos stal kořistí Vojtěcha Tomana a v ženské kategorii Veroniky Částkové.

Celkově vítězným týmem se stal CYKLO Kučera - PREMIUM HOTEL ve složení Bohumír Dobeš, Michal Koubík, Jiří Mikulášek, Leoš Zacha a Radim Novotný, vítězným ženským týmem byl Happy Team složený z Denisy Stodůlkové, Marcely Večeřové a Lucie Šťastné.

 

Kompletní výsledky ZDE.

LAHOFER Author Cup 2017 startuje už v sobotu!

Jedenáctý ročník závodu horských kol LAHOFER Author Cup (www.lahocup.cz) startuje již tuto sobotu 26. srpna z pláže Vranovské přehrady. Největší změnou prvního ročníku druhé dekády závodu je dočasná změna trasy, kterou si vynutila oprava hráze Vranovské přehrady.

„Věříme, že jsme spolu s týmem Cyklo Mikulášek připravili dvě atraktivní trasy, a to delší na padesát kilometrů a kratší na dvacet devět. Obě se pojedou pouze po severní části Vranovské přehrady, nebudeme tedy přejíždět na její jižní břeh, abychom se vyhnuli závěrečnému přejezdu přes hráz Vranovské přehrady. Rekonstrukce hráze by měla trvat necelé tři roky, takže předpokládáme, že letošní trať pojedeme ještě i příští a přespříští rok,“ uvedl ředitel závodu Daniel Smola z Vinařství LAHOFER, které je hlavním pořadatelem závodu.

Technické parametry trati zůstaly obdobné. Převýšení dlouhého závodu se blíží jednomu tisíci metrů, je ale více veden terénem, než loňská trať. „Zatímco vloni bylo sedmdesát procent trati v terénu a třicet po asfaltu, letos máme až devadesát procent trati vedené terénem. Věříme, že i tím zvýšíme atraktivitu závodu pro horská kola,“ upřesnil spoluautor trati Martin Vojtěch z klubu Cyklo Mikuláše, který závod spolupořádá.

Padesát kilometrů dlouhá a středně náročná trasa letos povede z pláže Vranovské přehrady přes Zálesí a Chvalatice až k Dešovu, odkud se budou závodníci vracet přes Zblovice, kolem hradu Bítov a chvalatické zátoky zase zpátky do Kempu Pláž na Vranovské přehradě.

„Závodníky mimo jiné čeká řada náročných kopců, několik single tracků, menší brod za Dešovem a atraktivní pohledy na hrad Bítov, zříceninu hradu Cornštejn nebo třeba Jezírko lásky ukryté mezi lesy u Bítova. Letos očekáváme obdobný počet závodníků jako v loňském roce, tedy něco mezi pěti a šesti sty na obou tratích dohromady,“ doplnil Smola.

I letošní ročník závodu LAHOCup se jede současně jako neoficiálního Mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo) a to již potřetí. Vložený závod vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL: nejrychlejší závodník mezi muži i mezi ženami na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!

 

Doplňující informace:

- start závodu na dlouhou trať (50km) je v 10:30 hodin, závod na krátkou trať startuje ihned poté v cca  10:35. Následně startují dětské závody. Vyhlášení všech kategorií (včetně dětských) proběhne po ukončení závodu v cca 15:30 hodin.

- občerstvovací stanice na dlouhé budou nachystány na cca dvacátém kilometru za serpentinami před Zblovicemi (voda + iontový nápoj) a pak zhruba 10km před cílem v lese u Zálesí (voda, iontový nápoj, banány, hrozinky, sůl).

- kromě vstupu a parkování aut zdarma bude po závodě zdarma k dispozici i VAPka na umytí kol. Sprchy v areálu kempu jsou za 20Kč.

- každý závodník musí být pojištěn, povinná je ochranná přilba, jede se na vlastní nebezpečí!

- LAHOCup se jede za plného provozu na silnicích, po lesních a polních cestách a to za asistence Policie ČR, ZZS Jihomoravského kraje a 40 pořadatelů na trati

- předpověď slibuje až tropické počasí, nepodceňujte proto pitný režim!

- registrace na místě a vyzvednutí čísel (stravenek, dárkové tašky) je možná již v pátek mezi 17 - 19 hodinou v registračním stanu v prostoru startu a cíle závodu na Vranovské pláži, v sobotu pak od 7:00 do 10:00 hodin.

- příjezdové cesty z hlavní silnice Jihlava - Znojmo budou značeny šipkami (GPS souřadnice prostoru startu a cíle a parkoviště jsou: 48°54’52.1"N 15°48’45.0"E /totéž jinak: 48.914468, 15.812487/. Do navigace můžete zadat i ATC Vranovská pláž nebo Camping Vranovská pláž)

- DOPORUČENÍ ZDRAVOTNICKÉ ZÁCHRANNÉ SLUŽBY: stáhněte si mobilní aplikaci "ZÁCHRANKA" z www.zachrankaapp.cz . V případě zdravotních potíží ušetříte čas a starosti sobě i záchranářům. Jednoduchým zmáčknutím tlačítka přivoláte pomoc včetně odeslání vašich GPS souřadnic.

- na místě budou k zakoupení kromě vín z Vinařství LAHOFER i cyklodresy LAHOCUP (490,-Kč), trička LAHOCUP (290,-Kč) a kšiltovky LAHOCUP (190,-Kč)

Veřejné projížďky trati: 16.7. a 12.8.

Ještě dvě veřejné projížďky dlouhé trati a jednu projížďku trati krátké si pro zájemce připravil stavitel letošní trasy LAHOFER Author Cupu 2017 Martin Vojtěch. První z nich se pojede již tuto neděli 16. července. Start je již tradičně od recepce kempu Vranovská pláž a to v deset hodin dopoledne.

Naposledy bude možné projet trať s průvodcem dvanáctého srpna, kdy si budou moci dočasnou novou trasu (vynucenou opravou hráze Vranovské přehrady) projet jak zájemci o dlouhou trať tak i o krátkou. Na delší, padesátikilometrovou trasu se bude vyjíždět v jednu hodinu odpoledne, na kratší pak v šest hodin navečer. Vždy od recepce kempu.

S sebou doporučujeme dle počasí vhodné oblečení, kolo, cyklistickou helmu a dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule. Prosíme případné zájemce, aby zvážily přítomnost dětí. S ohledem na ostatní nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem.

Připomínáme rovněž, že ještě do 20. července (včetně) platí zvýhodněné startovné jak pro jednotlivce (350,-Kč), tak i pro celé přihlášené týmy. Ti při pěti přihlášených závodnících zaplatí jen za čtyři cyklisty (350,-Kč x 4 = 1.400,-Kč; tj. ušetříte 350Kč).

Těšíme se na startu poslední sobotu v srpnu!

Registrace na LAHOCUP: výhodná cena FIRST MOMENT

LAHOFER Author Cup 2017 otevřel registrace na letošní závod! Na webové stránce www.lahocup.cz je možné se on-line zaregistrovat, a to nejen jako jednotlivec, ale i celý tým. V tuto chvíli je navíc zvýhodněna jak včasná on-line registrace (do 15. června jen 300Kč/osobu), tak i registrace celých pětičlenných týmů, kdy se platí jen za čtyři členy (tedy za pět závodníků pouze 1.200Kč).

Vzhledem k nutnosti změnit pro letošní a příští rok trasu závodu (generální oprava hráze Vranovské přehrady) nabízíme několik veřejných projížděk nové trati. Ta první se pod vedením autora trasy Martina Vojtěcha pojede už v pátek 23. června ve 4 hodiny odpoledne, druhá pak 16. července od 10 hodin dopoledne. Startujeme už tradičně od recepce Kempu Pláž na Vranovské přehradě.

Těšíme se na vás při tréninku, ale především při samotném závodu 26. srpna 2017 na pláži Vranovské přehrady!

Termín letošního LAHOCupu: 26. srpen

Zdravíme všechny milovníky horských kol v novém roce 2017 a hned připomínáme termín letošního ročníku LAHOFER Author Cupu (především vzhledem k vašim tréninkovým plánům :-) - jako každoročně i letos pojedeme poslední prázdninovou sobotu, která letos vychází na 26. srpna. Na trénink vám tedy zbývá, věříme že dostatečných, osm měsíců!

Kvůli opravě hráze přehrady sice letos budeme muset změnit část trasy závodu, spolupořadatelský tým Cyklo Mikulášek kolem Martina Vojtěch a Jirky Mikuláška již ale má vymyšlenou a projetou náhradní, ale o nic méně atraktivní trasu v okolí Vranovské přehrady se startem a cílem v kempu na vranovské pláži.

A jako bonus doplňuji čerstvou informaci právě o partnerovi našeho závodu: Campingu Vranovská pláž, v jehož prostorách je kompletní zázemí závodu včetně startu a cíle. Kemp se stal vítězem soutěže Kemp roku 2016, kterou pořádá server 4camping.cz! Za pořadatele LAHOCupu blahopřejeme a těšíme se na letošní, opět jistě skvělou, spolupráci. A závodníci si mohou být jisti skvělým zázemím, perfektním servisem a výbornou kuchyní!

Nezapomeňte si tedy termín 26. srpna poznamenat tučným písmem ve vašich sportovních diářích!

Desátý LAHOCup projel nejrychleji Marek Rauchfuss

O více než dvě minuty rychleji oproti loňskému vítězi prolétl letos jednapadesát kilometrů dlouhou trať jubilejního desátého ročníku LAHOFER Author Cup jeho absolutní vítěz Marek Rauchfuss z Kellys Bike Ranch Team. Jeho čas v cíli byl fantastických 1:39:33.4. Pohár pro nejrychlejší ženu se stal za čas 2:02:07.7 kořistí Anny Šmídové, která tak po loňském vítězství potvrdila, že ji trať kolem celé Vranovské přehrady opravdu sedí. Na kratší, dvacet devět kilometrů dlouhé trati zvítězil stejně jako vloni znojemský Libor Šaroun (čas 1:09:35.3), mezi ženami byla na stejné trati nejrychlejší Tereza Valentová (1:23:07.0). Závodů v okolí Vranovské přehrady se letos včetně dětských kategorií zúčastnilo téměř pět set padesát závodníků.

„Potěšující je, že obliba našeho závodu rok od roku roste, což je vidět právě na rostoucím počtu účastníků i na výkonnosti těch nejlepších. A samozřejmě úlevou pro celý organizační tým je, že ani letos nedošlo k žádnému závažnějšímu zranění. Věřím, že tomu napomáhá i více než padesát pořadatelů rozesetých po celé trati. Nepočítám samozřejmě „silniční lišej“, bez kterého by snad ani nešlo o závod horských kol. A velký dík patří nejužšímu organizačnímu týmu, což jsou Martin Vojtěch, Romana Lodesová, Petr Eller a Jirka Opatřil,“ shrnul předseda organizačního výboru závodu Daniel Smola.


Druhým rokem se letos na trati bojovalo i o neoficiální titul Mistr Znojemska MTB. Ten se letos stal kořistí Vojtěcha Tomana, který v absolutním pořadí skončil na vynikajícím čtvrtém místě. Loňský titul Mistryně Znojemska MTB obhájila Veronika Částková.


Všechny výsledky jsou k nalezení na webových stránkách http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/1866.

Pořadatelé již nyní začínají chystat jedenáctý ročník, který se již tradičně pojede poslední sobotu v srpnu. Změn ale bude muset doznat trasa závodu. „Už letos od podzimu začne oprava hráze Vranovské přehrady, která bude trvat dva a půl roku. Zvažujeme tři varianty trasy, o její přesné podobě dáme závodníkům v dostatečném předstihu vědět. Věříme, že závod i touto změnou získá na atraktivitě a už teď se těšíme na jedenáctý ročník,“ dodal Smola.

Poslední informace před sobotním startem LAHOCupu

Již v sobotu startuje z pláže Vranovské přehrady desátý ročník závodu horských kol LAHOFER Author Cup. Zveřejňujeme proto několik málo posledních organizačních informací:
- o víkendu se oproti jiným rokům bude na pláží vybírat vstupné. Pokud ale na recepci řeknete, že jste účastníky LAHOCupu, VSTUPNÉ ANI PARKOVNÉ PLATIT NEBUDETE.
- registrace na místě a vyzvednutí čísel (stravenek, dárkové tašky) je možná již v pátek mezi 18 - 20 hodinou v registračním stanu v prostoru startu a cíle závodu na Vranovské pláži, v sobotu pak od 7:30 do 10:00 hodin.
- příjezdové cesty z hlavní silnice Jihlava - Znojmo budou značeny šipkami (GPS souřadnice prostoru startu a cíle a parkoviště jsou: 48°54’52.1"N 15°48’45.0"E /totéž jinak: 48.914468, 15.812487/. Do navigace můžete zadat i ATC Vranovská pláž nebo Camping Vranovská pláž)
- DOPORUČENÍ ZDRAVOTNICKÉ ZÁCHRANNÉ SLUŽBY: stáhněte si mobilní aplikaci "ZÁCHRANKA" z www.zachrankaapp.cz . V případě zdravotních potíží ušetříte čas a starosti sobě i záchranářům. Jednoduchým zmáčknutím tlačítka přivoláte pomoc včetně odeslání vašich GPS souřadnic.
- na místě budou k zakoupení kromě vín z Vinařství LAHOFER i cyklodresy LAHOCUP (490,-Kč), trička LAHOCUP (290,-Kč) a kšiltovky LAHOCUP (190,-Kč)
- start závodu na dlouhou trať (51km) je v 10:30 hodin, závod na krátkou trať startuje v 10:45. Poté startují dětské závody. Vyhlášení všech kategorií (včetně dětských) proběhne po ukončení závodu v cca 16 hodin.
- občerstvovací stanice na trati budou nachystány na cca patnáctém kilometru při vjezdu do obce Bítov (voda + iontový nápoj) a pak zhruba 15km před cílem na křižovatce pod Cornštejnem (voda, iontový nápoj, banány, hrozinky, sůl).
- kromě vstupu a parkování aut zdarma bude po závodě zdarma k dispozici i VAPka na umytí kol. Sprchy v areálu kempu jsou za mírný poplatek
- každý závodník musí být pojištěn, povinná je ochranná přilba, jede se na vlastní nebezpečí!
- LAHOCup se jede za plného provozu na silnicích, po lesních a polních cestách a to za asistence Policie ČR, ZZS Jihomoravského kraje a 50 pořadatelů na trati
- předpověď slibuje až tropické počasí, nepodceňujte proto pitný režim!

VĚŘÍME, ŽE SI CELÝ ZÁVOD UŽIJETE A VŠICHNI SE VE ZDRAVÍ SEJDEME NA VRANOVSKÉ PLÁŽI!

Do 24.8. platí zvýhodněné startovné

Ještě zhruba čtrnáct dnů se lze na LAHOFER Author Cup přihlašovat za zvýhodněných podmínek oproti registraci přímo na místě. Zvýhodněné startovné ve výši 400,-Kč (na místě 450,-Kč) můžete využít až do 24. srpna (včetně), ale pozor - jde o termín připsání peněz na účet! 

Do stejného termínu platí i akce 4+1 pro týmy -  pokud se přihlásí pět závodníků jako tým, platí startovné jen za čtyři osoby.

7. srpna: poslední veřejná projížďka trati

Rekordní účast závodníků očekávají při letošním jubilejním desátém ročníku LAHOFER Author Cupu jeho pořadatelé. Závod horských kol okolo Vranovské přehrady se jede tradičně poslední srpnovou sobotu, tedy 27. srpna, už začátkem srpna si ale zájemci mohou celou trať projet spolu s pořadateli.

Přihlásit na závod se je možné on-line na webu www-lahocup.cz (sekce Informace závodníkům - záložka On-line přihláška), a to jako jednotlivec nebo i tým za zvýhodněné startovné. Závod se letos podruhé pojede současně i jako neoficiální Mistrovství Znojemska MTB.

„V loňském roce se závodu na dlouhé a krátké trati zúčastnilo dohromady čtyři sta závodníků, další stovka pak poměřila síly v dětských kategoriích. Letos očekáváme ještě o něco větší zájem. LAHOCup si za poslední roky vybudoval pověst náročného, ale krásného závodu s kvalitním zázemím. Věřím tedy, že se v dospělých kategoriích dostaneme letos přes pět set startujících,“ uvedl hlavní organizátor závodu Daniel Smola z Vinařství LAHOFER.

Pořadatelé ale již nyní lákají na veřejné projížďky trati, které povede známý znojemský cyklista a spoluorganizátor závodu Martin Vojtěch. „V pořadí druhý termín veřejné projížďky je naplánovaný na neděli sedmého srpna. Startujeme od recepce Campu Vranovská pláž v deset hodin ráno. S sebou dle počasí vhodné oblečení, kolo, dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule. Prosíme případné zájemce, aby zvážily přítomnost dětí. S ohledem na ostatní nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem," řekl Martin Vojtěch.

Start a cíl samotného závodu LAHOCup je v Campingu Vranovská pláž (www.vranovska-plaz.cz) v sobotu 27. srpna, závod na dlouhou trať startuje v 10:30 hodin, na krátkou trať v 10:45. Poté se v prostoru pláže pojedou dětské závody v pěti věkových kategoriích. Vyhlášení všech výsledků (včetně dětských) proběhne cca mezi 15 a 16 hodinou.

Jako novinka bude navíc připravena exhibice biketrialu a ve spolupráci se znojemským Autodružstvem i další atrakce pro děti a dospělé.

Letošní ročník závodu LAHOCup se jede současně i jako 2. neoficiálního Mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo). Vložený závod vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL: nejrychlejší závodník mezi muži i mezi ženami na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!

Ještě měsíc se registrujte za snížené startovné

Letošní jubilejní desátý ročník závodu horských kol LAHOFER Author Cup 2016 kolem Vranovské přehrady se blíží. Ještě měsíc (do 20. července) mají závodníci možnost využít snížené startovné a to jak pro jednotlivce, tak i pro celé týmy (akce 4 + 1 ZDARMA).

Takže neváhejte, trénujte a přihlašujte se na našem webu www.lahocup.cz v sekci Informace závodníkům - On-line přihláška.

Závod se koná v sobotu 27. srpna, chystáme i doprovodný program včetně exhibice biketrialu a zábavu pro děti i dospělé ve spolupráci se Škoda Auto a Autodružstvem Znojmo!

Registrace na 10. ročník LAHOCupu zahájena!

Cyklistická sezona vypukla v plné síle a alespoň u nás na jihu Moravy jí počasí nadmíru přeje. Proto se už nyní můžete začít přihlašovat na jubilejní 10. ročník LAHOFER Author Cupu - viz sekce "Informace závodníkům" - "On-line přihláška". Jako vždy pojedeme poslední sobotu o prázdninách, letos tedy 27. srpna

Obě trasy (jak delší 51km, tak i kratší 29km) zůstávají nezměněné, startujeme opět v 10:30, resp. v 10:45 hodin na pláži Vranovské přehrady. 

A jako každý rok máme zvýhodněné startovné pro ty z vás, kteří se přihlásí dopředu, nebo jako tým. Nejlevněji tak vyjde přihlášení pro 5 členný tým (platí se jen za čtyři účastníky) zaregistrovaný a zaplacený do konce května - pouhých 240,-Kč/závodníka (kompletní ceník najdete v propozicích závodu). V ceně je opět dárková taška s jakostním vínem z Vinařství LAHOFER (pro mladší ročníky vyměníme víno za mošt :-) a dalšími dárky, poukaz na oběd s nápojem a dezertem a možnost bezplatné degustace vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL po dojetí závodu. K tomu samozřejmě spousta zábavy, hodnotné ceny pro nejlepší a překvapení po vyhlášení vítězů!

Vinařství LAHOFER je letos již podruhé patronem největšího závodu AUTHOR Maraton Tour (
http://cz.author.eu/author-maraton-tour) a to ČT Author Cupu (http://ctauthorcup.cz/) a letos poprvé i prestižní vinařské soutěže Král vín ČR (www.kralvin.cz). Její návštěvníky zveme jak na samotný závod horských kol, tak i na následnou degustaci našich vín na pláži Vranovské přehrady. Reprezentační Královský košt (http://www.kralvin.cz/reprezentacni-kost), na který jsou naopak zváni všichni účastníci i diváci závodu LAHOFER Author Cup, se uskuteční jen jeden den před naším závodem, tedy v pátek 26. srpna ve Znojmě.

Těšíme se na vás a přejeme hodně síly při šlapání do pedálů po celý rok!

LAHOCup 2015 se stal kořistí Ondřeje Fojtíka

Vranov nad Dyjí - Téměř pět stovek závodníků se letos zúčastnilo devátého ročníku závodu horských kol  LAHOFER Author Cup v okolí Vranovské přehrady. Vavříny pro absolutního vítěze sobotní závodu si odnesl Ondřej Fojtík z týmu Force KCK Zlín, který padesát jedna kilometrů dlouhou trať prolétl v čase 01:41:54.78. Za svým bratrem Janem Fojtíkem, který závod vyhrál v loňském roce, tak zaostal za prakticky zanedbatelných třináct vteřin. Nejrychlejší ženou na dlouhé trati byla Anna Šmídová z týmu Nilfisk-ALTO v čase 02:00:14.14.

Letošní ročník se stal současně i prvním rokem neoficiálního Mistrovství Znojemska MTB, které Vinařství LAHOFER vyhlásilo pro nejlepší závodníky s místem bydliště na Znojemsku starší osmnácti let na 51km dlouhé trati. Historicky prvním Mistrem Znojemska MTB se tak stal Jiří Mikulášek z týmu APER-LAHOFER, Mistryní Znojemska MTB je Veronika Částková, která jela za tým RENOV II.

Kompletní výsledky závodu najdete v záložce Informace závodníkům (Výsledkové listiny) nebo na linku http://vysledky.timechip.cz/#2015/2. Na fotografie ze závodu se můžete podívat zde: http://martinacze.rajce.idnes.cz/Lahofer_Author_cup_-_Lahocup_29.8.2015/ nebo zde: http://dansmo.rajce.idnes.cz/LAHOFER_Author_Cup_2015. Budeme rádi, když link na vaše vlastní fotogalerie napíšete do vzkazů na tomu webu.

Všem závodníkům děkujeme za účast a těšíme se na další sportovní setkání v příštím roce – na jubilejním 10. ročníku LAHOFER Author Cupu 2016, který opět proběhne na stejné trati v okolí Vranovské přehrady se startem i cílem v kempu na Vranovské pláži a to v termínu 27. srpna 2016 - tedy poslední prázdninovou sobotu.

25.8. končí on-line registrace a zvýhodněné platby

Do úterý 25. srpna včetně je možné se on-line registrovat na letošní devátý ročník LAHOFER Author Cup. Závod se jede už v sobotu 29. srpna 2015. Současně s on-line registraci končí v úterý 25. 8. i možnost zaplatit převodem zvýhodněné startovné ve výši 400,-Kč/osobu nebo využít zvýhodněnou akci 4+1 zdarma pro registraci celých týmů. Využijte naší zvýhodněné nabídky a do úterý 25. 8. (včetně) se registrujte on-line a obratem zaplaťte i zvýhodněnou cenu. Na platby připsané na náš účet po 27. 8. 2015 nebude brán při registraci na místě zřetel!

Pro ty, kteří se již registrovali a chystají se na závod, tu máme poslední dávku čerstvých informací:
- Počasí má být krásné (až kolem 30°C)!!!
- Start a cíl je jako vloni v campu Vranovská pláž na Vranovské přehradě (www.vranovska-plaz.cz)
- Start závodu na dlouhou trať je v 10:30 hodin, na krátkou trať v 10:45. Poté se v prostoru pláže pojedou dětské závody. Vyhlášení všech výsledků (včetně dětských) proběhne cca mezi 15 a 16 hodinou.
- Registrace a vydávání čísel na místě: pátek 18:00 - 20:00, sobota od 7:00 hodin, stany LAHOCup na pláži
- Parkování aut, vstup na pláž, úschovna a mytí kol v místě ZDARMA. Sprcha za poplatek
- Pro děti malování na obličej!
- Pro dospělé: testovací jízdy! Vyzkoušejte: Škoda YETI, Škoda OCTAVIA Scout, Renault KADJAR, Renault Captur
- Výstava vozů Volkswagen Golf Variant s pohonem CNG a Volkswagen Golf ALLTRACK
- Degustace vín Vinařství LAHOFER ZDARMA (záloha na skleničku 50,-Kč)
- Prodej cyklodresů, triček a kšiltovek LAHOCup
- Pro všechny závodníky na krátké a dlouhé trati: dárková taška, poukaz na jídlo, 0,5l pití a dezert
- Veškeré další informace získáte na www.lahocup.cz nebo dotazem na
vino@lahofer.cz

- NOVINKA: přímo na pláži LAHOCup AFTERPARTY v našich stanech. Od 16:00hod. do 24:00hod zábava se skupinou Free Band! Speciality na grilu, pečené sele, točené pivo!

Závodníky ze Znojemska ještě jednou upozorňujeme, že letošní závod se jede i jako

1. ročník Neoficiálního mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo). Vložený závod vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL: nejrychlejší závodník mezi muži i mezi ženami nad 18 let na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku (hranice bývalého okresu Znojmo) bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!

LAHOCUP = 1. Neoficiální mistrovství Znojemska MTB

Už jen necelý měsíc zbývá do startu letošního, již 9. ročníku závodu horských kol okolo Vranovské přehrady - LAHOFER Author Cup. S tímto termínem jsme se letos rozhodli spojit i 1. ročník Neoficiálního mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo).

Vložený závod vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL: nejrychlejší závodník mezi muži i mezi ženami nad 18 let na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku (hranice bývalého okresu Znojmo) bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!

Při on-line registraci a platbě startovného do 25. srpna včetně můžete ještě využít zvýhodněného startovného 400,-Kč za osobu a současně i zvýhodněného startovného 4 + 1 ZDARMA při přihlášení pětičlenného týmu! Na místě se už bude platit startovné 450,-Kč a akce 4 + 1 ZDARMA zde již neplatí.

Na srpen plánujeme pod vedením Martina Vojtěcha z Cyklo Teamu Mikulášek ještě jednu veřejnou projížďku trati. Zájemci o vyjížďku na dlouhou trať vyrazí v neděli 16.8. od recepce Campingu Vranovská pláž v devět hodin ráno, projížďka krátké trati pak bude následovat ve 13 hodin odpoledne.

A stejně jako minule upozorňujeme: S sebou dle počasí vhodné oblečení, kolo v dobrém stavu, dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule :-). Prosíme případné zájemce, aby uvážili přítomnost dětí, nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý s ohledem na ostatní. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem.

LAHOCup: veřejná projížďka a zvýhodněné startovné

Už jen dva měsíce zbývají do startu letošního devátého ročníku závodu LAHOFER Author Cup okolo Vranovské přehrady. 

Ještě do poloviny července přitom můžete využít zvýhodněné startovné a akci 4+1, kdy při přihlášení pětičlenného týmu platíte jen za čtyři závodníky. 

Stejně jako v loňském roce pro Vás i letos chystají kluci z Cyklo klubu Mikulášek veřejnou projížďku trati. Ta se letos uskuteční v neděli 12. července. Startovat se bude v 9:30 hodin od recepce Campingu Vranovská pláž (
www.vranovska-plaz.cz).

A jak upozorňuje Martin Vojtěch: "S sebou dle počasí vhodné oblečení, kolo, dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule :-). Prosíme případné zájemce, aby uvážily přítomnost dětí, nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý s ohledem na ostatní. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem."

Registrace je spuštěna, 29. srpna jedeme!

Zájemci o účast v letošním devátém ročníku závodu LAHOCup 2015 se již mohou přihlašovat na našich webových stránkách. Spustili jsme jak on-line přihlášku, tak je ke stažení i pdf. verze, kterou lze po vyplnění odevzdat nebo zaslat poštou na recepci Hotelu LAHOFER ve Veselé ulici ve Znojmě. 

Trasa závodu bude v letošním roce stejná jako vloni, povede tedy z Campu Pláž na Vranovské přehradě a překážkou nebude ani hráz přehrady, která se má výhledově opravovat. V letošním roce se tak ale nestane.

Pro včas přihlášené máme stejně jako vloni zvýhodněné startovné (viz Propozice závodu v sekci Všechno o závodu), ušetří i naráz přihlášené pětičlenné týmy (4+1 = pátý závodník má startovné zdarma).

Další informace k závodu budeme průběžně doplňovat. Vaše případné dotazy vkládejte prosím do záložky "Diskuze k závodu". Rádi je zodpovíme. A samozřejmě se na vás těšíme na konci srpna na startu devátého ročníku závodu LAHOFER Author Cup 2015!

Poděkování, připomínky, stížnosti

Jménem organizačního výboru bych rád poděkoval všem závodníkům za účast na letošním LAHOFER Author Cupu, divákům za skvělou kulisu a všem ostatním včetně policistů, záchranky, dobrovolných hasičů a brigádníků za pomoc při organizaci závodu. 
Jsme si vědomi toho, že ne všechno bylo zcela bez chyb. Díky vašim veskrze pozitivním ohlasům se ale již nyní díváme na ročník příští, pro který máme vyhrazený stejný termín na stejném místě jako letos - tedy poslední prázdninovou sobotu na pláži Vranovské přehrady. A protože rok je dlouhá doba, chceme se po těchto dvanáct měsíců soustředit na vychytání letošních nedostatků. A to i s vaší pomocí. 
Budeme proto rádi, když nám třeba do diskuze nebo na e-mail
vino@lahofer.cz napíšete, co se vám na závodu nelíbilo, co bychom podle vás mohli zlepšit. Nebojte se vyslovit i relativně nesplnitelná přání - třeba se jimi budeme alespoň inspirovat :-) Ještě jednou všem díky a za rok v kempu Pláž Vranovská přehrada NASHLEDANOU!

Jan Fojtík opanoval letošní LAHOCup

Vranov nad Dyjí – Rekordních téměř tři sta padesát závodníků v juniorských a dospělých kategoriích a dalších šedesát mladých adeptů cyklistiky přilákal letošní osmý ročník LAHOFER Author Cupu, který se jel poprvé z pláže Vranovské přehrady pod názvem LAHOCup. Absolutním vítězem letošního ročníku se stal Jan Fojtík s časem 1:41hod. Nejrychlejší ženou byla úřadující mistryní republiky v bikemaratonu a vítězka celkového pořadí Českého poháru XCM 2013 Irena Berková, která náročnou jednapadesátikilometrovou trať vinoucí se kolem celé přehrady zvládla za jednu hodinu a padesát čtyři minuty.  

Nejlepším ze znojemských cyklistů se stal Bohumír Dobeš, který skončil celkově desátý. Skvělým výkonem se blýskla znojemská Eliška Komendová na krátké trati 29km. Ve svých třinácti letech se na této trati stala nejlepší ze všech žen a to v čase 1:28hod.

Letošní LAHOCup přinesl řadu novinek. Kromě samotného přesunu prostoru startu a cíle na pláž Vranovské přehrady si samotní závodníci pochvalovali i samotnou jednapadesát kilometrů dlouhou ale technicky i vytrvalostně zajímavou trať, na které nechyběl ani oblíbený a divácky atraktivní brod u Peksova mlýna. Závodníci přitom projeli kolem hradu Bítov, zříceniny Cornštejn, na dohled od vranovského zámku nebo kolem romantického Jezírka lásky ukrytého v bítovských hvozdech. Trať byla přitom vedena v opačném směru než původní „Pohádka“. Kompletní změnou prošel i celý realizační tým.

„Od závodníků máme veskrze pozitivní ohlasy, i když jsme se samozřejmě nevyhnuli některým menším chybám. Na jejich odstranění ale máme celý rok a už teď se připravujeme na devátý ročník. Již jsme dohodnuti, že ho opět pojedeme z atraktivní pláže Vranovské přehrady a to poslední prázdninovou sobotu roku 2015,“ shrnul předseda organizačního výrobu závodu Daniel Smola.

Kompletní výsledky závodu lze najít na http://live.timechip.cz/#2014/56/vysledky.

 

Poslední informace před startem!

Již tuto sobotu se na Vás těšíme na startu osmého ročníku závodu horských kol LAHOCup - LAHOFER Author Cup 2014. Startovat i finišovat budeme letos poprvé na pláži Vranovské přehrady. 

Dovolte mi k tomu pár informací: 

UZÁVĚRKA ON-LINE PŘIHLÁŠEK NA LAHOCUP JE 27.8. VE 12:00 HODIN. PAK JE MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT AŽ OSOBNĚ PŘÍMO NA MÍSTĚ.

- Příjezd na závod - z hlavní silnice Jihlava - Znojmo odbočíte u obce Kasárna na Vranov nad Dyjí. V Lesné odbočka doprava na Šumnou, za Štítary odbočka doleva na pláž Vranovská přehrada.

- Registrace závodníků bude možná již i v pátek od 18:00 do 20:00 v restauraci Penzionu Gaudeo na pláži Vranovské přehrady

- V sobotu bude možný příjezd do areálu kempu od 7:00hodin. Při příjezdu do kempu sdělte na recepci, že jste účastníky závodu LAHOCup - budete do areálu kempu vpuštěni zdarma. Zaměstnanci kempu Vás navíc nasměrují na Vaše parkovací místo.

- Registrace závodníků začne v 8:00hodin

- Při registraci (případně po zaplacení startovného - na místě se platí 450,-Kč) dostanete startovní číslo s čipem, poukaz na jedno jídlo, jeden nápoj a jeden zákusek. Vše bude k dispozici po závodu včetně degustace vín z Vinařství LAHOFER. Na poukazy s jídlem, pitím a zákuskem nemají nárok účastníci dětských závodů, účast na dětských závodech je zdarma.

- Na registračním místě bude možné zakoupit originální dresy LAHOCup za cenu 800,-Kč/ks.

- Start dlouhého závodu (51km) je v 10:00hod., start kratšího závodu (29km) je v 10:15, poté budou startovat dětské kategorie na trati v areálu kempu Pláž Vranovská přehrada. 

- Pro účast na všech závodech je povinnost mít na hlavě cyklistickou přilbu

- Po celou dobu konání závodu bude možné zakoupit jídlo a pití přímo v prostoru startu a cíle, k dispozici především pro děti budou i vodní atrakce, tobogán atd.

- Na trase závodu budou dvě občerstvovací stanice

- Odpadky prosíme přivezte zpět do depa závodu a vyhoďte je až zde. Snažme se o zachování čistého životního prostředí!

- Po závodu bude připraveno a označeno místo u recepce kempu na mytí kol

- Vyhlášení výsledků a předání cen předpokládáme kolem 15. až 16. hodiny

- Předpokládané ukončení akce 17:00 hodin

V případě Vašich dotazů jsme k dispozici na e-mailu
vino@lahofer.cz nebo na mobilu 602388473 (Daniel Smola).

Rozšířili jsme kategorie o TANDEMY

Ještě měsíc před startem závodu jsme kvůli zájmu rozšířili naše soutěžní kategorie o TANDEMY. Soutěžící se do této kategorie mohou přihlašovat bez omezení věku, podmínkou účasti je potvrzení zákonných zástupců o účasti a zdravotní způsobilosti a včasná závazná on-line přihláška a to každého účastníka na tandemu zvlášť. Závod tandemů bude vyhodnocen pouze v případě, že se přihlásí alespoň tři tandemy. V opačném případě budou zařazeni do kategorií hobby dle ročníku vodiče tandemu. Těšíme se i na vaší účast!

 

Projížďka trati LAHOCupu s jejími staviteli!

Zveme vás všechny na veřejnou projížďku dlouhé trati LAHOCupu = 51km. Máte jedinečnou možnost seznámit se s touto tratí za přítomnosti obou stavitelů - Jirky Mikuláška a Martina Vojtěcha, a to více než měsíc před startem závodu samotného. Vyjížďka se koná již tuto neděli, tedy 20.7. Sraz všech je v 9:55 u brány kempu na Vranovské pláži (kousek od Vojenské zotavovny), odjezd 10.05. Tempo bude mírné, předpokládaná doba projížďky 3hod 30min. Těšíme se na vás v hojném počtu.

Ještě do 15. července s nižším startovným

Už jen necelé dva měsíce zbývají do startu osmého ročníku LAHOFER Author Cupu okolo Vranovské přehrady.

Rádi bychom při této příležitosti stručně informovali o následujícím:

 

- ještě do 15. července lze využít sníženého startovného - 350,-Kč/osoba

- při přihlášení celého týmu = 5 osob, platí startovné jen čtyři osoby

- na závodu budou k zakoupení originální a kvalitní cyklodresy LAHOCup (pánské i dámské velikosti) za jednotnou cenu 700,-Kč/ks

- na webu www.lahocup.cz jsou ke stažení jak dlouhá, tak krátká trasa závodu a můžete si je tedy již během letních prázdnin zkusit projet!

- pokud chcete na trase potrénovat více dní, pak k přespání doporučujeme některé ze zařízení partnerského kempu Vranovská pláž (www.vranovska-plaz.cz)

 

Těšíme se na Vás v plné polní na novém startovním a cílovém místě LAHOCupu na pláži Vranovské přehrady již 30. srpna! Bude cyklistika i dobré víno!

 

Užívejte léto a trénujte :-)

Termín nového LAHOFER Author Cupu je stanoven

Již tradičně v poslední prázdninový víkend se pojede letos již osmý ročník stále oblíbenějšího závodu LAHOFER Author Cup v okolí Vranovské přehrady na Znojemsku. Termín konání závodu byl stanoven na 30. srpna 2014. Hlavní změnou je přesun místa startu a cíle a celého zázemí závodu do prostor Kempu Pláž na hlavní pláži Vranovské přehrady. Další informace k organizaci závodu budeme průběžně zveřejňovat na tomto webu.
Pořadatelé přejí všem příznivcům cyklistiky spoustu krásných kilometrů a mnoho úspěchů a sportovních zážitků nejen při letošním LAHOFER Author Cupu!

Vítězem 7. LAHOFER Author Cupu je Milan Spěšný

Závodu LAHOFER AUTHOR CUP 2013 v Chatové osadě Pohádka se 7. září 2013 zúčastnilo 205 startujících. Výsledky závodu jsou k nahlédnutí v sekci Informace závodníkům - Výsledkové listiny.
Absolutním vítězem se letos stal Milan Spěšný z Plzně, kategorie ELITE, který trať dokončil v čase 1:42:15,09. 
Mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Bláhová z Olomouce v čase tři a půl minuty pod dvěma hodinami.
Náročnost závodu potvrdila skutečnost, že sedm startujících závod nedokončilo, řada defektů přímo na trati a naštěstí jen drobnějších poranění v průběhu závodu.
Účastníkům sedmého ročníku LAHOFER Author Cupu naopak přálo krásné babí léto a téměř bezchybná organizace. Věříme, že závodníky potěšily i věcné ceny a to nejen kvalitní vína hlavního sponzorta závodu - Vinařství LAHOFER.
Už teď se všichni těšíme na osmý ročník nejnáročnějšího cyklististického závodu na Znojemsku a jehož přípravách budeme na těchto stránkách informovat.
Všem účastníkům letošního sedmého ročníku LAHOFER Author Cupu patří velký dík za účast!

Na reportáž a fotografie ze závodu se lze podívat například na zpravodajském serveru znojemskydenik.cz na adrese: http://znojemsky.denik.cz/ostatni_region/zlomena-riditka-a-zapomenute-boty-i-takova-byla-vranovska-pohadka-20130907.html

Fotogalerie
Diskuze k závodu
18.09.2018 vložil Zdeny
Fotky

Zdravím, dají se nějak získat fotky v lepším rozlišení nebo nějaký kontakt na fotografa?

07.09.2018 vložil dansmo
Fotogalerie

Na Homepage v pravém sloupci nahoře je kompletně nahraná fotogalerie z letošního ročníku LAHOCupu. Fotky z prostoru startu a cíle pro nás fotili Michal a Hynek Schneiderovi, snímky z trati pořídil Jiří Eisenbruk.

03.09.2018 vložil dansmo
LAHOCup 2018 na ČT Sport

Na záznam letošního ročníku závodu LAHOFER Author Cup očima reportérů České televize - SPORT se můžete podívat zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/317297371084003-lahofer-author-cup

28.08.2018 vložil Fotky
Fotky

dobry den, kde najdu fotky se zavodu vice fotek

27.08.2018 vložil Pepa Ibehej
Sršni

Člověk vzpomene jen na ty závody u kterých něco pořádnýho zažije .Bláto ,zimu ,bouřku... Tento závod v mé hlavě a myslím ,že ne jen v mé, zůstane spojen ne s včelkami, ale s jejich většími brášky a to sršni. Jel jsem ve skupince kolem 50týho místa a potkali jsme je hned dvakrát. Poprvé asi na dvacátém ,to dopadlo ještě O.K., pak podruhé asi na 42 a tam už jsem takovou kliku neměl. Takže ted´už vím jak chutná sršní bodnutí. Na zádech mán hrb jak zvoník od Matky Boží, Ostatně podle výkřiků a klení mých kolegů ve skupině jsem asi nebyl sám kdo se seznámil s tímto zvířátkem.,ale nic to neubírá na tom, že to byl super připravený závod se všemi nástrahami přírody.

27.08.2018 vložil Sršni
Erko

Pepo nebyl jsi jediný, asi jsme je vyrusili z klidu

27.08.2018 vložil Vojta
Odstup kratke

Souhlasim s dalsimi, odstup kratke trati je nesmyslny. Krome zpestreni v podobe neustale "akce" a predjizdeni to neprospeje nikomu - ti z delsi trate jsou nervni ze jim porad nekdo dycha na zada a ti co potrebuji jet (casto i o realny dobry vysledek) proste nemuzou, protoze se bud predjizdet neda nebo je 1 z kratke na skupinu 10 "pomalejsich" z dlouhe a neni kam...Za me min. 30 minut rozestup. Jinak super.

27.08.2018 vložil Petr
Re:Odstup krátké

Já osobně bych byl pro zrušení krátké tratě a byl by klid.

27.08.2018 vložil Závodník
Ceny pro vítěze

Škoda, že medaile dostanou jenom děti, které jedou dětský závod. Sice v ostatních kategoriích na krátké a dlouhé trati obdrží závodníci na medailových místech hodnotné ceny, chybí ovšem něco, co bude připomínat vydřené umístěni.

26.08.2018 vložil Bajker
Hodnocení

Také pochvala za trať,jak značení,tak varianta nejlepší za 8 let co to jezdím,sice těžká,ale velmi jezdívá...Jen jedna výtka,krátká trasa startovala vždy myslím 15 minut po dlouhé,ale letos 5 minut a bylo to tedy o hubu,jak se tam předjíždělo v místech kam se vejde jedno kolo...Takže minimálně 15 minut je určitě lepší a hlavně bezpečnější..

26.08.2018 vložil Jošt
Trať

Krásná trať, dokonalé značení. Také jsem pro zachování této varianty i po opravě hráze.

26.08.2018 vložil dansmo
FOTKY z letošního LAHOCupu

Na první fotky z letošního LAHOFER Author Cupu se můžete podívat na facebookovém profilu Vinařství LAHOFER - www.facebook.com/vinarstvilahofer/. Postupně budeme přidávat další. Sledujte nás!

26.08.2018 vložil Jakub
Odstup kratka dlouha .

Taky se přiklánim aspoň 15 minut odstup .Dojeli jsme některé slabší jezdce z dlouhé už po par minutach a fakt jsou úseky kde se opravdu špatně předjižděli .Jinak vše v pohodě.

25.08.2018 vložil JG
závod

Super závod. Nechte i do příštích let tuto variantu, hráz, nehráz a na starou variantu prosím zapomeňte :-)

25.08.2018 vložil Dansmo
Výsledky

Kompletní výsledky včetně všech kategorií najdete zde: https://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/2497. Děkujeme všem za účast a těšíme se na příští, již třináctý ročník LAHOFER Author Cupu!

25.08.2018 vložil Značení tratě
Jirka

Musím Vás pochválit za značení tratě. Trať byla velmi dobře označena.

24.08.2018 vložil dansmo
Odpovědi

Ad VSTUP SE PSEM: v letní sezoně je bohužel do celého areálu kempu Vranovská pláž vstup se psy zakázán. S tím bohužel nic nenaděláme... Ad Pojištění: na místě není možné se pojistit. Využijte on-line pojištění na webech zdravotních pojišťoven. Ad prezentace - parking - viz první článek na home page tohoto webu...

23.08.2018 vložil Michall
Vstup se psem

Dobrý den, na včelí úl se radši už neptám, vydržím chvilku nedychat. Ale do celého areálu kempu je zákaz psů. To bude platit i pro tenhle víkend? Jezdím na celkem dost závodu a potkávám spoustu lidí co sebou vozí psa, klasická otázka: Kam s ním?

22.08.2018 vložil Šimon
Pojištění

Bude možné se pojistit před závodem v místě startu.

21.08.2018 vložil hladový po informacích
prezentace , parking

Jak už se tu ptal nedočkavý závodník , i mě by zajímalo kde bude probíhat prezentace , jak v pátek , tak v sobotu . A také kde se dá zaparkovat . Prece jen , nepojede skoro nikdo na kole už z domova . Byl by problém se vložit další mapku s těmito informacemi ?

Homepage
Dětský závod!
předseda org. výboru:
Ing. Daniel Smola
+420 602 388 473
vino@lahofer.cz
Hlavní partneři
|
Partneři závodu
hledat
Jméno: *
P?íjmení: *
Datum narození (yyyy-MM-dd): *
Ulice, ?.p.:
Obec:*
PS?:
Zdravotní pojištovna: *
Email: *
Telefon: *
Název firemního týmu:
Název ženského týmu:
Klub:
Kategorie:
Vybraná tra?:
Opište kód
Položky ozna?ené hv?zdi?kou (*) jsou povinné
Název: *
Vložil: *
Opište kód
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné