Veřejné projížďky trati: 16.7. a 12.8.

Ještě dvě veřejné projížďky dlouhé trati a jednu projížďku trati krátké si pro zájemce připravil stavitel letošní trasy LAHOFER Author Cupu 2017 Martin Vojtěch. První z nich se pojede již tuto neděli 16. července. Start je již tradičně od recepce kempu Vranovská pláž a to v deset hodin dopoledne.

Naposledy bude možné projet trať s průvodcem dvanáctého srpna, kdy si budou moci dočasnou novou trasu (vynucenou opravou hráze Vranovské přehrady) projet jak zájemci o dlouhou trať tak i o krátkou. Na delší, padesátikilometrovou trasu se bude vyjíždět v jednu hodinu odpoledne, na kratší pak v šest hodin navečer. Vždy od recepce kempu.

S sebou doporučujeme dle počasí vhodné oblečení, kolo, cyklistickou helmu a dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule. Prosíme případné zájemce, aby zvážily přítomnost dětí. S ohledem na ostatní nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem.

Připomínáme rovněž, že ještě do 20. července (včetně) platí zvýhodněné startovné jak pro jednotlivce (350,-Kč), tak i pro celé přihlášené týmy. Ti při pěti přihlášených závodnících zaplatí jen za čtyři cyklisty (350,-Kč x 4 = 1.400,-Kč; tj. ušetříte 350Kč).

Těšíme se na startu poslední sobotu v srpnu!

Registrace na LAHOCUP: výhodná cena FIRST MOMENT

LAHOFER Author Cup 2017 otevřel registrace na letošní závod! Na webové stránce www.lahocup.cz je možné se on-line zaregistrovat, a to nejen jako jednotlivec, ale i celý tým. V tuto chvíli je navíc zvýhodněna jak včasná on-line registrace (do 15. června jen 300Kč/osobu), tak i registrace celých pětičlenných týmů, kdy se platí jen za čtyři členy (tedy za pět závodníků pouze 1.200Kč).

Vzhledem k nutnosti změnit pro letošní a příští rok trasu závodu (generální oprava hráze Vranovské přehrady) nabízíme několik veřejných projížděk nové trati. Ta první se pod vedením autora trasy Martina Vojtěcha pojede už v pátek 23. června ve 4 hodiny odpoledne, druhá pak 16. července od 10 hodin dopoledne. Startujeme už tradičně od recepce Kempu Pláž na Vranovské přehradě.

Těšíme se na vás při tréninku, ale především při samotném závodu 26. srpna 2017 na pláži Vranovské přehrady!

Termín letošního LAHOCupu: 26. srpen

Zdravíme všechny milovníky horských kol v novém roce 2017 a hned připomínáme termín letošního ročníku LAHOFER Author Cupu (především vzhledem k vašim tréninkovým plánům :-) - jako každoročně i letos pojedeme poslední prázdninovou sobotu, která letos vychází na 26. srpna. Na trénink vám tedy zbývá, věříme že dostatečných, osm měsíců!

Kvůli opravě hráze přehrady sice letos budeme muset změnit část trasy závodu, spolupořadatelský tým Cyklo Mikulášek kolem Martina Vojtěch a Jirky Mikuláška již ale má vymyšlenou a projetou náhradní, ale o nic méně atraktivní trasu v okolí Vranovské přehrady se startem a cílem v kempu na vranovské pláži.

A jako bonus doplňuji čerstvou informaci právě o partnerovi našeho závodu: Campingu Vranovská pláž, v jehož prostorách je kompletní zázemí závodu včetně startu a cíle. Kemp se stal vítězem soutěže Kemp roku 2016, kterou pořádá server 4camping.cz! Za pořadatele LAHOCupu blahopřejeme a těšíme se na letošní, opět jistě skvělou, spolupráci. A závodníci si mohou být jisti skvělým zázemím, perfektním servisem a výbornou kuchyní!

Nezapomeňte si tedy termín 26. srpna poznamenat tučným písmem ve vašich sportovních diářích!

Desátý LAHOCup projel nejrychleji Marek Rauchfuss

O více než dvě minuty rychleji oproti loňskému vítězi prolétl letos jednapadesát kilometrů dlouhou trať jubilejního desátého ročníku LAHOFER Author Cup jeho absolutní vítěz Marek Rauchfuss z Kellys Bike Ranch Team. Jeho čas v cíli byl fantastických 1:39:33.4. Pohár pro nejrychlejší ženu se stal za čas 2:02:07.7 kořistí Anny Šmídové, která tak po loňském vítězství potvrdila, že ji trať kolem celé Vranovské přehrady opravdu sedí. Na kratší, dvacet devět kilometrů dlouhé trati zvítězil stejně jako vloni znojemský Libor Šaroun (čas 1:09:35.3), mezi ženami byla na stejné trati nejrychlejší Tereza Valentová (1:23:07.0). Závodů v okolí Vranovské přehrady se letos včetně dětských kategorií zúčastnilo téměř pět set padesát závodníků.

„Potěšující je, že obliba našeho závodu rok od roku roste, což je vidět právě na rostoucím počtu účastníků i na výkonnosti těch nejlepších. A samozřejmě úlevou pro celý organizační tým je, že ani letos nedošlo k žádnému závažnějšímu zranění. Věřím, že tomu napomáhá i více než padesát pořadatelů rozesetých po celé trati. Nepočítám samozřejmě „silniční lišej“, bez kterého by snad ani nešlo o závod horských kol. A velký dík patří nejužšímu organizačnímu týmu, což jsou Martin Vojtěch, Romana Lodesová, Petr Eller a Jirka Opatřil,“ shrnul předseda organizačního výboru závodu Daniel Smola.


Druhým rokem se letos na trati bojovalo i o neoficiální titul Mistr Znojemska MTB. Ten se letos stal kořistí Vojtěcha Tomana, který v absolutním pořadí skončil na vynikajícím čtvrtém místě. Loňský titul Mistryně Znojemska MTB obhájila Veronika Částková.


Všechny výsledky jsou k nalezení na webových stránkách http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/1866.

Pořadatelé již nyní začínají chystat jedenáctý ročník, který se již tradičně pojede poslední sobotu v srpnu. Změn ale bude muset doznat trasa závodu. „Už letos od podzimu začne oprava hráze Vranovské přehrady, která bude trvat dva a půl roku. Zvažujeme tři varianty trasy, o její přesné podobě dáme závodníkům v dostatečném předstihu vědět. Věříme, že závod i touto změnou získá na atraktivitě a už teď se těšíme na jedenáctý ročník,“ dodal Smola.

Poslední informace před sobotním startem LAHOCupu

Již v sobotu startuje z pláže Vranovské přehrady desátý ročník závodu horských kol LAHOFER Author Cup. Zveřejňujeme proto několik málo posledních organizačních informací:
- o víkendu se oproti jiným rokům bude na pláží vybírat vstupné. Pokud ale na recepci řeknete, že jste účastníky LAHOCupu, VSTUPNÉ ANI PARKOVNÉ PLATIT NEBUDETE.
- registrace na místě a vyzvednutí čísel (stravenek, dárkové tašky) je možná již v pátek mezi 18 - 20 hodinou v registračním stanu v prostoru startu a cíle závodu na Vranovské pláži, v sobotu pak od 7:30 do 10:00 hodin.
- příjezdové cesty z hlavní silnice Jihlava - Znojmo budou značeny šipkami (GPS souřadnice prostoru startu a cíle a parkoviště jsou: 48°54’52.1"N 15°48’45.0"E /totéž jinak: 48.914468, 15.812487/. Do navigace můžete zadat i ATC Vranovská pláž nebo Camping Vranovská pláž)
- DOPORUČENÍ ZDRAVOTNICKÉ ZÁCHRANNÉ SLUŽBY: stáhněte si mobilní aplikaci "ZÁCHRANKA" z www.zachrankaapp.cz . V případě zdravotních potíží ušetříte čas a starosti sobě i záchranářům. Jednoduchým zmáčknutím tlačítka přivoláte pomoc včetně odeslání vašich GPS souřadnic.
- na místě budou k zakoupení kromě vín z Vinařství LAHOFER i cyklodresy LAHOCUP (490,-Kč), trička LAHOCUP (290,-Kč) a kšiltovky LAHOCUP (190,-Kč)
- start závodu na dlouhou trať (51km) je v 10:30 hodin, závod na krátkou trať startuje v 10:45. Poté startují dětské závody. Vyhlášení všech kategorií (včetně dětských) proběhne po ukončení závodu v cca 16 hodin.
- občerstvovací stanice na trati budou nachystány na cca patnáctém kilometru při vjezdu do obce Bítov (voda + iontový nápoj) a pak zhruba 15km před cílem na křižovatce pod Cornštejnem (voda, iontový nápoj, banány, hrozinky, sůl).
- kromě vstupu a parkování aut zdarma bude po závodě zdarma k dispozici i VAPka na umytí kol. Sprchy v areálu kempu jsou za mírný poplatek
- každý závodník musí být pojištěn, povinná je ochranná přilba, jede se na vlastní nebezpečí!
- LAHOCup se jede za plného provozu na silnicích, po lesních a polních cestách a to za asistence Policie ČR, ZZS Jihomoravského kraje a 50 pořadatelů na trati
- předpověď slibuje až tropické počasí, nepodceňujte proto pitný režim!

VĚŘÍME, ŽE SI CELÝ ZÁVOD UŽIJETE A VŠICHNI SE VE ZDRAVÍ SEJDEME NA VRANOVSKÉ PLÁŽI!

Do 24.8. platí zvýhodněné startovné

Ještě zhruba čtrnáct dnů se lze na LAHOFER Author Cup přihlašovat za zvýhodněných podmínek oproti registraci přímo na místě. Zvýhodněné startovné ve výši 400,-Kč (na místě 450,-Kč) můžete využít až do 24. srpna (včetně), ale pozor - jde o termín připsání peněz na účet! 

Do stejného termínu platí i akce 4+1 pro týmy -  pokud se přihlásí pět závodníků jako tým, platí startovné jen za čtyři osoby.

7. srpna: poslední veřejná projížďka trati

Rekordní účast závodníků očekávají při letošním jubilejním desátém ročníku LAHOFER Author Cupu jeho pořadatelé. Závod horských kol okolo Vranovské přehrady se jede tradičně poslední srpnovou sobotu, tedy 27. srpna, už začátkem srpna si ale zájemci mohou celou trať projet spolu s pořadateli.

Přihlásit na závod se je možné on-line na webu www-lahocup.cz (sekce Informace závodníkům - záložka On-line přihláška), a to jako jednotlivec nebo i tým za zvýhodněné startovné. Závod se letos podruhé pojede současně i jako neoficiální Mistrovství Znojemska MTB.

„V loňském roce se závodu na dlouhé a krátké trati zúčastnilo dohromady čtyři sta závodníků, další stovka pak poměřila síly v dětských kategoriích. Letos očekáváme ještě o něco větší zájem. LAHOCup si za poslední roky vybudoval pověst náročného, ale krásného závodu s kvalitním zázemím. Věřím tedy, že se v dospělých kategoriích dostaneme letos přes pět set startujících,“ uvedl hlavní organizátor závodu Daniel Smola z Vinařství LAHOFER.

Pořadatelé ale již nyní lákají na veřejné projížďky trati, které povede známý znojemský cyklista a spoluorganizátor závodu Martin Vojtěch. „V pořadí druhý termín veřejné projížďky je naplánovaný na neděli sedmého srpna. Startujeme od recepce Campu Vranovská pláž v deset hodin ráno. S sebou dle počasí vhodné oblečení, kolo, dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule. Prosíme případné zájemce, aby zvážily přítomnost dětí. S ohledem na ostatní nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem," řekl Martin Vojtěch.

Start a cíl samotného závodu LAHOCup je v Campingu Vranovská pláž (www.vranovska-plaz.cz) v sobotu 27. srpna, závod na dlouhou trať startuje v 10:30 hodin, na krátkou trať v 10:45. Poté se v prostoru pláže pojedou dětské závody v pěti věkových kategoriích. Vyhlášení všech výsledků (včetně dětských) proběhne cca mezi 15 a 16 hodinou.

Jako novinka bude navíc připravena exhibice biketrialu a ve spolupráci se znojemským Autodružstvem i další atrakce pro děti a dospělé.

Letošní ročník závodu LAHOCup se jede současně i jako 2. neoficiálního Mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo). Vložený závod vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL: nejrychlejší závodník mezi muži i mezi ženami na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!

Ještě měsíc se registrujte za snížené startovné

Letošní jubilejní desátý ročník závodu horských kol LAHOFER Author Cup 2016 kolem Vranovské přehrady se blíží. Ještě měsíc (do 20. července) mají závodníci možnost využít snížené startovné a to jak pro jednotlivce, tak i pro celé týmy (akce 4 + 1 ZDARMA).

Takže neváhejte, trénujte a přihlašujte se na našem webu www.lahocup.cz v sekci Informace závodníkům - On-line přihláška.

Závod se koná v sobotu 27. srpna, chystáme i doprovodný program včetně exhibice biketrialu a zábavu pro děti i dospělé ve spolupráci se Škoda Auto a Autodružstvem Znojmo!

Registrace na 10. ročník LAHOCupu zahájena!

Cyklistická sezona vypukla v plné síle a alespoň u nás na jihu Moravy jí počasí nadmíru přeje. Proto se už nyní můžete začít přihlašovat na jubilejní 10. ročník LAHOFER Author Cupu - viz sekce "Informace závodníkům" - "On-line přihláška". Jako vždy pojedeme poslední sobotu o prázdninách, letos tedy 27. srpna

Obě trasy (jak delší 51km, tak i kratší 29km) zůstávají nezměněné, startujeme opět v 10:30, resp. v 10:45 hodin na pláži Vranovské přehrady. 

A jako každý rok máme zvýhodněné startovné pro ty z vás, kteří se přihlásí dopředu, nebo jako tým. Nejlevněji tak vyjde přihlášení pro 5 členný tým (platí se jen za čtyři účastníky) zaregistrovaný a zaplacený do konce května - pouhých 240,-Kč/závodníka (kompletní ceník najdete v propozicích závodu). V ceně je opět dárková taška s jakostním vínem z Vinařství LAHOFER (pro mladší ročníky vyměníme víno za mošt :-) a dalšími dárky, poukaz na oběd s nápojem a dezertem a možnost bezplatné degustace vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL po dojetí závodu. K tomu samozřejmě spousta zábavy, hodnotné ceny pro nejlepší a překvapení po vyhlášení vítězů!

Vinařství LAHOFER je letos již podruhé patronem největšího závodu AUTHOR Maraton Tour (
http://cz.author.eu/author-maraton-tour) a to ČT Author Cupu (http://ctauthorcup.cz/) a letos poprvé i prestižní vinařské soutěže Král vín ČR (www.kralvin.cz). Její návštěvníky zveme jak na samotný závod horských kol, tak i na následnou degustaci našich vín na pláži Vranovské přehrady. Reprezentační Královský košt (http://www.kralvin.cz/reprezentacni-kost), na který jsou naopak zváni všichni účastníci i diváci závodu LAHOFER Author Cup, se uskuteční jen jeden den před naším závodem, tedy v pátek 26. srpna ve Znojmě.

Těšíme se na vás a přejeme hodně síly při šlapání do pedálů po celý rok!

LAHOCup 2015 se stal kořistí Ondřeje Fojtíka

Vranov nad Dyjí - Téměř pět stovek závodníků se letos zúčastnilo devátého ročníku závodu horských kol  LAHOFER Author Cup v okolí Vranovské přehrady. Vavříny pro absolutního vítěze sobotní závodu si odnesl Ondřej Fojtík z týmu Force KCK Zlín, který padesát jedna kilometrů dlouhou trať prolétl v čase 01:41:54.78. Za svým bratrem Janem Fojtíkem, který závod vyhrál v loňském roce, tak zaostal za prakticky zanedbatelných třináct vteřin. Nejrychlejší ženou na dlouhé trati byla Anna Šmídová z týmu Nilfisk-ALTO v čase 02:00:14.14.

Letošní ročník se stal současně i prvním rokem neoficiálního Mistrovství Znojemska MTB, které Vinařství LAHOFER vyhlásilo pro nejlepší závodníky s místem bydliště na Znojemsku starší osmnácti let na 51km dlouhé trati. Historicky prvním Mistrem Znojemska MTB se tak stal Jiří Mikulášek z týmu APER-LAHOFER, Mistryní Znojemska MTB je Veronika Částková, která jela za tým RENOV II.

Kompletní výsledky závodu najdete v záložce Informace závodníkům (Výsledkové listiny) nebo na linku http://vysledky.timechip.cz/#2015/2. Na fotografie ze závodu se můžete podívat zde: http://martinacze.rajce.idnes.cz/Lahofer_Author_cup_-_Lahocup_29.8.2015/ nebo zde: http://dansmo.rajce.idnes.cz/LAHOFER_Author_Cup_2015. Budeme rádi, když link na vaše vlastní fotogalerie napíšete do vzkazů na tomu webu.

Všem závodníkům děkujeme za účast a těšíme se na další sportovní setkání v příštím roce – na jubilejním 10. ročníku LAHOFER Author Cupu 2016, který opět proběhne na stejné trati v okolí Vranovské přehrady se startem i cílem v kempu na Vranovské pláži a to v termínu 27. srpna 2016 - tedy poslední prázdninovou sobotu.

25.8. končí on-line registrace a zvýhodněné platby

Do úterý 25. srpna včetně je možné se on-line registrovat na letošní devátý ročník LAHOFER Author Cup. Závod se jede už v sobotu 29. srpna 2015. Současně s on-line registraci končí v úterý 25. 8. i možnost zaplatit převodem zvýhodněné startovné ve výši 400,-Kč/osobu nebo využít zvýhodněnou akci 4+1 zdarma pro registraci celých týmů. Využijte naší zvýhodněné nabídky a do úterý 25. 8. (včetně) se registrujte on-line a obratem zaplaťte i zvýhodněnou cenu. Na platby připsané na náš účet po 27. 8. 2015 nebude brán při registraci na místě zřetel!

Pro ty, kteří se již registrovali a chystají se na závod, tu máme poslední dávku čerstvých informací:
- Počasí má být krásné (až kolem 30°C)!!!
- Start a cíl je jako vloni v campu Vranovská pláž na Vranovské přehradě (www.vranovska-plaz.cz)
- Start závodu na dlouhou trať je v 10:30 hodin, na krátkou trať v 10:45. Poté se v prostoru pláže pojedou dětské závody. Vyhlášení všech výsledků (včetně dětských) proběhne cca mezi 15 a 16 hodinou.
- Registrace a vydávání čísel na místě: pátek 18:00 - 20:00, sobota od 7:00 hodin, stany LAHOCup na pláži
- Parkování aut, vstup na pláž, úschovna a mytí kol v místě ZDARMA. Sprcha za poplatek
- Pro děti malování na obličej!
- Pro dospělé: testovací jízdy! Vyzkoušejte: Škoda YETI, Škoda OCTAVIA Scout, Renault KADJAR, Renault Captur
- Výstava vozů Volkswagen Golf Variant s pohonem CNG a Volkswagen Golf ALLTRACK
- Degustace vín Vinařství LAHOFER ZDARMA (záloha na skleničku 50,-Kč)
- Prodej cyklodresů, triček a kšiltovek LAHOCup
- Pro všechny závodníky na krátké a dlouhé trati: dárková taška, poukaz na jídlo, 0,5l pití a dezert
- Veškeré další informace získáte na www.lahocup.cz nebo dotazem na
vino@lahofer.cz

- NOVINKA: přímo na pláži LAHOCup AFTERPARTY v našich stanech. Od 16:00hod. do 24:00hod zábava se skupinou Free Band! Speciality na grilu, pečené sele, točené pivo!

Závodníky ze Znojemska ještě jednou upozorňujeme, že letošní závod se jede i jako

1. ročník Neoficiálního mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo). Vložený závod vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL: nejrychlejší závodník mezi muži i mezi ženami nad 18 let na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku (hranice bývalého okresu Znojmo) bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!

LAHOCUP = 1. Neoficiální mistrovství Znojemska MTB

Už jen necelý měsíc zbývá do startu letošního, již 9. ročníku závodu horských kol okolo Vranovské přehrady - LAHOFER Author Cup. S tímto termínem jsme se letos rozhodli spojit i 1. ročník Neoficiálního mistrovství Znojemska MTB pro startující s místem bydliště na Znojemsku (= hranice bývalého okresu Znojmo).

Vložený závod vyhlašuje a sponzoruje Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL: nejrychlejší závodník mezi muži i mezi ženami nad 18 let na dlouhé trati s místem bydliště na Znojemsku (hranice bývalého okresu Znojmo) bez rozdílu kategorií získá pět kartonů přívlastkových vín z Vinařství LAHOFER a Vinařství HANZEL!

Při on-line registraci a platbě startovného do 25. srpna včetně můžete ještě využít zvýhodněného startovného 400,-Kč za osobu a současně i zvýhodněného startovného 4 + 1 ZDARMA při přihlášení pětičlenného týmu! Na místě se už bude platit startovné 450,-Kč a akce 4 + 1 ZDARMA zde již neplatí.

Na srpen plánujeme pod vedením Martina Vojtěcha z Cyklo Teamu Mikulášek ještě jednu veřejnou projížďku trati. Zájemci o vyjížďku na dlouhou trať vyrazí v neděli 16.8. od recepce Campingu Vranovská pláž v devět hodin ráno, projížďka krátké trati pak bude následovat ve 13 hodin odpoledne.

A stejně jako minule upozorňujeme: S sebou dle počasí vhodné oblečení, kolo v dobrém stavu, dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule :-). Prosíme případné zájemce, aby uvážili přítomnost dětí, nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý s ohledem na ostatní. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem.

LAHOCup: veřejná projížďka a zvýhodněné startovné

Už jen dva měsíce zbývají do startu letošního devátého ročníku závodu LAHOFER Author Cup okolo Vranovské přehrady. 

Ještě do poloviny července přitom můžete využít zvýhodněné startovné a akci 4+1, kdy při přihlášení pětičlenného týmu platíte jen za čtyři závodníky. 

Stejně jako v loňském roce pro Vás i letos chystají kluci z Cyklo klubu Mikulášek veřejnou projížďku trati. Ta se letos uskuteční v neděli 12. července. Startovat se bude v 9:30 hodin od recepce Campingu Vranovská pláž (
www.vranovska-plaz.cz).

A jak upozorňuje Martin Vojtěch: "S sebou dle počasí vhodné oblečení, kolo, dostatečný zdroj tekutin - cestou ale můžeme zastavit u nějaké hospody, což se stalo i minule :-). Prosíme případné zájemce, aby uvážily přítomnost dětí, nebudeme nutně čekat na posledního, pokud bude příliš pomalý s ohledem na ostatní. Na druhou stranu ale chceme upozornit "závodníky", že se pojede opravdu pohodovým tempem."

Registrace je spuštěna, 29. srpna jedeme!

Zájemci o účast v letošním devátém ročníku závodu LAHOCup 2015 se již mohou přihlašovat na našich webových stránkách. Spustili jsme jak on-line přihlášku, tak je ke stažení i pdf. verze, kterou lze po vyplnění odevzdat nebo zaslat poštou na recepci Hotelu LAHOFER ve Veselé ulici ve Znojmě. 

Trasa závodu bude v letošním roce stejná jako vloni, povede tedy z Campu Pláž na Vranovské přehradě a překážkou nebude ani hráz přehrady, která se má výhledově opravovat. V letošním roce se tak ale nestane.

Pro včas přihlášené máme stejně jako vloni zvýhodněné startovné (viz Propozice závodu v sekci Všechno o závodu), ušetří i naráz přihlášené pětičlenné týmy (4+1 = pátý závodník má startovné zdarma).

Další informace k závodu budeme průběžně doplňovat. Vaše případné dotazy vkládejte prosím do záložky "Diskuze k závodu". Rádi je zodpovíme. A samozřejmě se na vás těšíme na konci srpna na startu devátého ročníku závodu LAHOFER Author Cup 2015!

Poděkování, připomínky, stížnosti

Jménem organizačního výboru bych rád poděkoval všem závodníkům za účast na letošním LAHOFER Author Cupu, divákům za skvělou kulisu a všem ostatním včetně policistů, záchranky, dobrovolných hasičů a brigádníků za pomoc při organizaci závodu. 
Jsme si vědomi toho, že ne všechno bylo zcela bez chyb. Díky vašim veskrze pozitivním ohlasům se ale již nyní díváme na ročník příští, pro který máme vyhrazený stejný termín na stejném místě jako letos - tedy poslední prázdninovou sobotu na pláži Vranovské přehrady. A protože rok je dlouhá doba, chceme se po těchto dvanáct měsíců soustředit na vychytání letošních nedostatků. A to i s vaší pomocí. 
Budeme proto rádi, když nám třeba do diskuze nebo na e-mail
vino@lahofer.cz napíšete, co se vám na závodu nelíbilo, co bychom podle vás mohli zlepšit. Nebojte se vyslovit i relativně nesplnitelná přání - třeba se jimi budeme alespoň inspirovat :-) Ještě jednou všem díky a za rok v kempu Pláž Vranovská přehrada NASHLEDANOU!

Jan Fojtík opanoval letošní LAHOCup

Vranov nad Dyjí – Rekordních téměř tři sta padesát závodníků v juniorských a dospělých kategoriích a dalších šedesát mladých adeptů cyklistiky přilákal letošní osmý ročník LAHOFER Author Cupu, který se jel poprvé z pláže Vranovské přehrady pod názvem LAHOCup. Absolutním vítězem letošního ročníku se stal Jan Fojtík s časem 1:41hod. Nejrychlejší ženou byla úřadující mistryní republiky v bikemaratonu a vítězka celkového pořadí Českého poháru XCM 2013 Irena Berková, která náročnou jednapadesátikilometrovou trať vinoucí se kolem celé přehrady zvládla za jednu hodinu a padesát čtyři minuty.  

Nejlepším ze znojemských cyklistů se stal Bohumír Dobeš, který skončil celkově desátý. Skvělým výkonem se blýskla znojemská Eliška Komendová na krátké trati 29km. Ve svých třinácti letech se na této trati stala nejlepší ze všech žen a to v čase 1:28hod.

Letošní LAHOCup přinesl řadu novinek. Kromě samotného přesunu prostoru startu a cíle na pláž Vranovské přehrady si samotní závodníci pochvalovali i samotnou jednapadesát kilometrů dlouhou ale technicky i vytrvalostně zajímavou trať, na které nechyběl ani oblíbený a divácky atraktivní brod u Peksova mlýna. Závodníci přitom projeli kolem hradu Bítov, zříceniny Cornštejn, na dohled od vranovského zámku nebo kolem romantického Jezírka lásky ukrytého v bítovských hvozdech. Trať byla přitom vedena v opačném směru než původní „Pohádka“. Kompletní změnou prošel i celý realizační tým.

„Od závodníků máme veskrze pozitivní ohlasy, i když jsme se samozřejmě nevyhnuli některým menším chybám. Na jejich odstranění ale máme celý rok a už teď se připravujeme na devátý ročník. Již jsme dohodnuti, že ho opět pojedeme z atraktivní pláže Vranovské přehrady a to poslední prázdninovou sobotu roku 2015,“ shrnul předseda organizačního výrobu závodu Daniel Smola.

Kompletní výsledky závodu lze najít na http://live.timechip.cz/#2014/56/vysledky.

 

Poslední informace před startem!

Již tuto sobotu se na Vás těšíme na startu osmého ročníku závodu horských kol LAHOCup - LAHOFER Author Cup 2014. Startovat i finišovat budeme letos poprvé na pláži Vranovské přehrady. 

Dovolte mi k tomu pár informací: 

UZÁVĚRKA ON-LINE PŘIHLÁŠEK NA LAHOCUP JE 27.8. VE 12:00 HODIN. PAK JE MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT AŽ OSOBNĚ PŘÍMO NA MÍSTĚ.

- Příjezd na závod - z hlavní silnice Jihlava - Znojmo odbočíte u obce Kasárna na Vranov nad Dyjí. V Lesné odbočka doprava na Šumnou, za Štítary odbočka doleva na pláž Vranovská přehrada.

- Registrace závodníků bude možná již i v pátek od 18:00 do 20:00 v restauraci Penzionu Gaudeo na pláži Vranovské přehrady

- V sobotu bude možný příjezd do areálu kempu od 7:00hodin. Při příjezdu do kempu sdělte na recepci, že jste účastníky závodu LAHOCup - budete do areálu kempu vpuštěni zdarma. Zaměstnanci kempu Vás navíc nasměrují na Vaše parkovací místo.

- Registrace závodníků začne v 8:00hodin

- Při registraci (případně po zaplacení startovného - na místě se platí 450,-Kč) dostanete startovní číslo s čipem, poukaz na jedno jídlo, jeden nápoj a jeden zákusek. Vše bude k dispozici po závodu včetně degustace vín z Vinařství LAHOFER. Na poukazy s jídlem, pitím a zákuskem nemají nárok účastníci dětských závodů, účast na dětských závodech je zdarma.

- Na registračním místě bude možné zakoupit originální dresy LAHOCup za cenu 800,-Kč/ks.

- Start dlouhého závodu (51km) je v 10:00hod., start kratšího závodu (29km) je v 10:15, poté budou startovat dětské kategorie na trati v areálu kempu Pláž Vranovská přehrada. 

- Pro účast na všech závodech je povinnost mít na hlavě cyklistickou přilbu

- Po celou dobu konání závodu bude možné zakoupit jídlo a pití přímo v prostoru startu a cíle, k dispozici především pro děti budou i vodní atrakce, tobogán atd.

- Na trase závodu budou dvě občerstvovací stanice

- Odpadky prosíme přivezte zpět do depa závodu a vyhoďte je až zde. Snažme se o zachování čistého životního prostředí!

- Po závodu bude připraveno a označeno místo u recepce kempu na mytí kol

- Vyhlášení výsledků a předání cen předpokládáme kolem 15. až 16. hodiny

- Předpokládané ukončení akce 17:00 hodin

V případě Vašich dotazů jsme k dispozici na e-mailu
vino@lahofer.cz nebo na mobilu 602388473 (Daniel Smola).

Rozšířili jsme kategorie o TANDEMY

Ještě měsíc před startem závodu jsme kvůli zájmu rozšířili naše soutěžní kategorie o TANDEMY. Soutěžící se do této kategorie mohou přihlašovat bez omezení věku, podmínkou účasti je potvrzení zákonných zástupců o účasti a zdravotní způsobilosti a včasná závazná on-line přihláška a to každého účastníka na tandemu zvlášť. Závod tandemů bude vyhodnocen pouze v případě, že se přihlásí alespoň tři tandemy. V opačném případě budou zařazeni do kategorií hobby dle ročníku vodiče tandemu. Těšíme se i na vaší účast!

 

Projížďka trati LAHOCupu s jejími staviteli!

Zveme vás všechny na veřejnou projížďku dlouhé trati LAHOCupu = 51km. Máte jedinečnou možnost seznámit se s touto tratí za přítomnosti obou stavitelů - Jirky Mikuláška a Martina Vojtěcha, a to více než měsíc před startem závodu samotného. Vyjížďka se koná již tuto neděli, tedy 20.7. Sraz všech je v 9:55 u brány kempu na Vranovské pláži (kousek od Vojenské zotavovny), odjezd 10.05. Tempo bude mírné, předpokládaná doba projížďky 3hod 30min. Těšíme se na vás v hojném počtu.

Ještě do 15. července s nižším startovným

Už jen necelé dva měsíce zbývají do startu osmého ročníku LAHOFER Author Cupu okolo Vranovské přehrady.

Rádi bychom při této příležitosti stručně informovali o následujícím:

 

- ještě do 15. července lze využít sníženého startovného - 350,-Kč/osoba

- při přihlášení celého týmu = 5 osob, platí startovné jen čtyři osoby

- na závodu budou k zakoupení originální a kvalitní cyklodresy LAHOCup (pánské i dámské velikosti) za jednotnou cenu 700,-Kč/ks

- na webu www.lahocup.cz jsou ke stažení jak dlouhá, tak krátká trasa závodu a můžete si je tedy již během letních prázdnin zkusit projet!

- pokud chcete na trase potrénovat více dní, pak k přespání doporučujeme některé ze zařízení partnerského kempu Vranovská pláž (www.vranovska-plaz.cz)

 

Těšíme se na Vás v plné polní na novém startovním a cílovém místě LAHOCupu na pláži Vranovské přehrady již 30. srpna! Bude cyklistika i dobré víno!

 

Užívejte léto a trénujte :-)

Termín nového LAHOFER Author Cupu je stanoven

Již tradičně v poslední prázdninový víkend se pojede letos již osmý ročník stále oblíbenějšího závodu LAHOFER Author Cup v okolí Vranovské přehrady na Znojemsku. Termín konání závodu byl stanoven na 30. srpna 2014. Hlavní změnou je přesun místa startu a cíle a celého zázemí závodu do prostor Kempu Pláž na hlavní pláži Vranovské přehrady. Další informace k organizaci závodu budeme průběžně zveřejňovat na tomto webu.
Pořadatelé přejí všem příznivcům cyklistiky spoustu krásných kilometrů a mnoho úspěchů a sportovních zážitků nejen při letošním LAHOFER Author Cupu!

Vítězem 7. LAHOFER Author Cupu je Milan Spěšný

Závodu LAHOFER AUTHOR CUP 2013 v Chatové osadě Pohádka se 7. září 2013 zúčastnilo 205 startujících. Výsledky závodu jsou k nahlédnutí v sekci Informace závodníkům - Výsledkové listiny.
Absolutním vítězem se letos stal Milan Spěšný z Plzně, kategorie ELITE, který trať dokončil v čase 1:42:15,09. 
Mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Bláhová z Olomouce v čase tři a půl minuty pod dvěma hodinami.
Náročnost závodu potvrdila skutečnost, že sedm startujících závod nedokončilo, řada defektů přímo na trati a naštěstí jen drobnějších poranění v průběhu závodu.
Účastníkům sedmého ročníku LAHOFER Author Cupu naopak přálo krásné babí léto a téměř bezchybná organizace. Věříme, že závodníky potěšily i věcné ceny a to nejen kvalitní vína hlavního sponzorta závodu - Vinařství LAHOFER.
Už teď se všichni těšíme na osmý ročník nejnáročnějšího cyklististického závodu na Znojemsku a jehož přípravách budeme na těchto stránkách informovat.
Všem účastníkům letošního sedmého ročníku LAHOFER Author Cupu patří velký dík za účast!

Na reportáž a fotografie ze závodu se lze podívat například na zpravodajském serveru znojemskydenik.cz na adrese: http://znojemsky.denik.cz/ostatni_region/zlomena-riditka-a-zapomenute-boty-i-takova-byla-vranovska-pohadka-20130907.html

Fotogalerie
Diskuze k závodu
14.08.2017 vložil Jirka
Zkouška chatu

Zkouška funkčnosti chatu

20.09.2016 vložil dansmo
Úklid hotov

Děkujeme za upozornění, veškeré zbylé značení jsme již uklidili. Omlouváme se...

06.09.2016 vložil Jandera Josef
Úklid po závodě

Jediné co vám vytknu, že 10dní po závodě jsou stále v lese od Lančova a směr na Vranovskou přehradou lesem -vaše igelity na stromech značící trasu a cedulky na stromech, které už za vás někteří nazlobení chataři sundali, ale máte jich tam ještě pár ....

02.09.2016 vložil Pegy
fotky

Zdravím, nevíte pls někdo zda už jsou a kde, fotky z letošního závodu? Díky za info.

02.09.2016 vložil Martin Vojtěch
ČT4

Ahoj všichni, tady je odkaz na čt4 sport a záznam z našeho závodu :-) www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10110938667-cyklistika/316297371084005-lahofer-author-cup

31.08.2016 vložil Pája
POCHVALA

Naprosto úžasný závod, luxusní počasí, super trasa...už se těším na příští ročník, přeji šťastnou volbu při výběru nového terénu a hodně spokojených závodníků.

31.08.2016 vložil Vláďa
značení trasy

Při průjezdu lesem, asi na 6km jsme přehlédli malou šipku doprava dolů a místo toho jsme ve skupině 6 bikerů jeli cca 500 m rovně. Příště prosím lepší značení. Díky

31.08.2016 vložil Pavel Brabec
značení trasy 2

po rychlém sjezdu lesem následovala prudká vracečka doprava do kopce , při rychlé jízdě se zpozoruje šipka na poslední chvíli , první šel na brzdy , druhý do něj narazil , já se tak tak vyhnul, kdyby následovalo v těchto nebezpečných úsecích ještě jedno upozornění předem bylo by to bezpečnější, ne každý má možnost projet si trať předem , jinak to byl skvělý závod , nádherná trať , perfektní organizace, moc děkuji pořadatelům :-)

31.08.2016 vložil J.
Značení trasy

Dobrý den, já se také přidávám ke značení-jela jsem krátkou trať a asi na 28 km kdy se mělo přejet přes cestu šikmo doprava jsem bohužel jela sama a přehlédla 1 fáborek a sjela dolů po asfaltce k autům a chatám a k přehradě a připravila se bohužel o několik minut. Příště musím být pozornější, ale přimlouvala bych se aspoň o šipky na zemi.a na pořadatele na trati jsem často musela volat kudy- všichni neukazovali Díky

30.08.2016 vložil dansmo
LAHOCup na ČT Sport

Na záznam letošního desátého ročníku LAHOFER Author Cupu se budete moci podívat na ČT Sport a to 1. září ve 13:40hod.

30.05.2016 vložil dansmo
NEJLEVNĚJŠÍ STARTOVNÉ

Ještě dnes a zítra (tedy do konce května) platí nejnižší sazby startovného na letošní ročník LAHOFER Author Cupu. Jednotlivec, který se do posledního května zaregistruje a obratem pošle i peníze, zaplatí jen 300,-Kč. Při registraci 5tičlenného týmu je celková zaplacená suma jen 1.200,-Kč (v přepočtu tedy jen 240,-Kč na jednoho závodníka). Více najdete na www.lahocup.cz v sekci "Všechno o závodu". Těšíme se na vás!

01.09.2015 vložil dansmo
Diplomy pro děti

Pokud by si chtěl ještě někdo vyzvednout DIPLOM pro děti ze sobotního závodu (včetně pamětních diplomů), budou nachystány na recepci Hotelu LAHOFER, Veselá ulice 13, Znojmo.

01.09.2015 vložil Aleš Lauer
Poděkování

Prožil jsem ve Vranově krásný víkend. Moc děkuji všem organizárům a dobrovolníkům závodu. Přestože jsem skončil jako poslední tak jsem měl na všech stanovištích podporu, na všech občerstvovačkách jsem se řádně občerstvil. Dokonce jsem vodu od dobrovolnice mimo občerstvovačku. Jsem rád, že jsem skončil v limitu do 15:00 a dokončil a bez zranění a jakékoliv újmy. Bylo vedro na padnutí.

01.09.2015 vložil martin B.
námět

ahoj,také chci poděkovat za super strávený den,oproti loňsku VELKÉ zlepšení,trať znám,takže jsem nebloudil,ale slyšel jsem také dost o zajetí z trasy,šipky jsou fakt malé,ještě jeden návrh-posunout dětské závody před start dospělých,určitě by hodně rodičů rádo podpořilo své děti,může se posunout start dl.trasy o půl hoďky nebo hoďku,to by uvítali dojíždějící z větší dálky,a mohli by závodit kluci a holky zvlášť,prý byla trať dost ucpaná,jen nápad,díky za vše a za rok AHOJ

31.08.2015 vložil Marek
Značení tratě

Závod pěkný, ale ve značení tratě jsou značné rezervy, při baštění výborného gulášku jsme se setkali s mnoha závodníky, kteří si stejně jako jáko já kousek zajeli. Všichni před obcí Bítov - byla tam taková vracečka a hodně nás jelo rovně dolů, šipka tam byla ale v té rychlosti dosti malá.... Ale jinak pochvala za pěkný den...

31.08.2015 vložil muldator
voda

V cíli chyběla voda a na trati bidony!!

31.08.2015 vložil jarda
nevím

Trat jsem si projel,ale ve výsledcích nejsem? č 296.

31.08.2015 vložil Aleš Lauer
Výsledky

Ahoj mám číslo 89, jel jsem 51 km a dojel jsem těsně před 15:00. V registraci jsem byl, teď tam nejsem a dojel jsem také v limitu a také tam nejsem. Prosím opravit.

31.08.2015 vložil Josef
Značení tratě.

Taky jsem si kousek zakufroval, přesto hodnotím sobotní trať jako velmi dobře značenou mlíkem, šipkami či regulovčíky. Celkově dobře odvedená práce od pořadatelů. Za rok nashle.

31.08.2015 vložil Honza
Značení tratě

Připojuji se s připomínkou ohledně značení trati. Na trase 29 km hodně lidí jelo v Lančově rovně dál do vsi. Pokud člověk jede téměř 50 z kopce, tak tu malou šipku lehce přehlídne. Chtělo by to alespoň dvě za sebou, a nebo pořadatele. Jinak pěkný závod.

Homepage
Dětský závod!
předseda org. výboru:
Ing. Daniel Smola
+420 602 388 473
vino@lahofer.cz
Hlavní partneři
|
Partneři závodu
hledat
Jméno: *
P?íjmení: *
Datum narození (yyyy-MM-dd): *
Ulice, ?.p.:
Obec:*
PS?:
Zdravotní pojištovna: *
Email: *
Telefon: *
Název firemního týmu:
Název ženského týmu:
Klub:
Kategorie:
Vybraná tra?:
Opište kód
Položky ozna?ené hv?zdi?kou (*) jsou povinné
Název: *
Vložil: *
Opište kód
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné